Ana Sayfa

Ders Planı

Dersler

Notlar

Öğr. Üyesi Takvim

İletişim

08-04-13YENİ: Final sınavı kağıtlarınıza 10 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 15:00'e kadar 204 numaralı odada bakabilirsiniz.

08-04-13YENİ: Ara Sınavlardan herhangi birisine veya final sınavına mazeret bildirerek girmemiş olan aşağıdaki öğrencilerin telafi sınav hakkı bulunmaktadır. Bu isimler dışında telafi sınavı verilmeyecektir. Mazeretinizi bildiren gerekli belgeleri süresi içerisinde bölüm sekreterliğinize bildirdiniz fakat bize ulaştırmadığınız için aşağıdaki listede adınız yoksa, bir an önce benimle temasa geçiniz. Telafi sınavının tarihi daha sonra e-posta ile bu isimlere bildirilecektir. TOBB-ETÜ e-postalarınızı günlük olarak kontrol etmeyi unutmayınız.

05-04-13: Final Sınav sonuçları açıklanmıştır. Yandaki Notlar bağlantısından ulaşabilirsiniz. Harf notları henüz verilmemiştir. Dönem içerisinde alınan yoklamalar kayıt altına alınmıştır, ders katılımına göre 5 puana kadar bonus verilecektir.

23-03-13: Sınav sonuçlarına yandaki Notlar bağlantısından ulaşabilirsiniz. Her sorudan aldığınız puanlar ayrı ayrı listelenmiştir. Sınavda sırasıyla en yüksek notları alan Fırat Kıyıcı, Mustafa Altay Karamüftüoğlu, Ramazan Öztürk, İsmet Emre Değirmencioğlu, İlay Şenköylü ve Eren Can Ergül'ü tebrik ediyorum. Sınav kağıtlarınızı Z86 numaralı odada görebilirsiniz. Aldığınız nota herhangi bir itirazınız olması durumunda asistanınızın size vereceği kağıt üzerine itirazınızı yazıp bizim değerlendirmemize sunabilirsiniz. Fakat, itirazlarınızı eksik toplama, çözümü yanlış anlama gibi geçerli bir mazeretiniz varsa yapınız. Verilen puanın yetersiz bulunması ve daha fazla puan talebi geçerli bir mazeret değildir.

04-03-13: 10 Mart Pazar günü yapılacak olan sınavınıza 11. slaytlardaki "IRR'de Artan Analiz" kısmına kadar olan konular dahildir. Bir önceki sınavınız için geçerli olan kurallar bu sınavınızda da geçerli olacaktır. Bunun için aşağıdaki 28-01-12 tarihli duyuruya göz atabilirsiniz.

04-03-13: Soru çözüm saatlerinde çözülen soruların çözümleri web sayfasına konmuştur. Yandaki Dersler bağlantısından ulaşabilirsiniz.

27-02-13: 01 Mart Cuma günü soru çözüm saatinde çözülecek sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

19-02-13: 22 Şubat Cuma günü soru çözüm saatinde çözülecek sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

15-02-13: Sınav sonuçlarına yandaki Notlar bağlantısından ulaşabilirsiniz. Her sorudan aldığınız puanlar ayrı ayrı listelenmiştir. Sınavda en yüksek 3 notu alan Ömer Burak Tekin, Eren Can Ergül ve Ali Burak Parım'ı tebrik ediyorum. Sınav kağıtlarınızı 20 Şubat Çarşamba saat 18:00'e kadar 204 numaralı odada görebilirsiniz. Aldığınız nota herhangi bir itirazınız olması durumunda asistanınızın size vereceği kağıt üzerine itirazınızı yazıp bizim değerlendirmemize sunabilirsiniz. Fakat, itirazlarınızı eksik toplama, çözümü yanlış anlama gibi geçerli bir mazeretiniz varsa yapınız. Verilen puanın yetersiz bulunması ve daha fazla puan talebi geçerli bir mazeret değildir.

11-02-13: 15 Şubat Cuma günü soru çözüm saatinde çözülecek sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

01-02-13: 01 Şubat Cuma günü soru çözüm saatinde çözülen soruların çözümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

28-01-12: 25 Ocak Cuma günü soru çözüm saatinde çözülen soruların çözümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

28-01-12:  Ara sınavda kullanılacak temel formüller ve faktör tabloları sınavda verilecektir. Sınavda bunun dışında herhangi bir formül kağıdına izin verilmeyecektir. Fakat mühendislik ekonomisinin temel kuralı olarak sunulan F=P(1+i)N formülü verilmeyecektir. Diğer taraftan, A verilmişken P'yi bulmak için kullanılan formül verilirse, P verilmişken A'yı bulmak için kullanılacak formül verilmeyecektir (gerek de yoktur zaten, diğerinden kolayca bulunabilir). Sınavda temel hesaplama işlemlerini yapan bir hesap makinesine ihtiyacınız olacaktır. Fakat FİNANSAL HESAPLAMA YAPABİLEN VEYA GELİŞMİŞ HAFIZA ÖZELLİĞİ OLAN HESAP MAKİNELERİNE İZİN VERİLMEYECEKTİR. Garanti olması açısından basit seviye bir hesap makinesi ile sınava geliniz.

28-01-12: 01 Şubat 2013 Cuma günü soru çözüm saatinde çözülecek sorulara buradan ulaşablirsiniz.

19-01-12: 25 Ocak 2013 Cuma günü soru çözüm saatinde çözülecek sorulara buradan ulaşablirsiniz.

19-01-12: 25 Ocak 2013 Cuma günü 2. ders saatinde (saat 09:30-10:20) soru çözüm saati yapılacaktır.Sınavda sorulacak soruların çok benzerlerinin çözüleceği soru çözüm saatine katılmanızı öneririm. Çözülecek olan sorular ders öncesinde gözden geçirmeniz için hafta başında web sayfasında ilan edilecektir.

10-01-12: END 320 dersi 2. şubesinin bundan sonraki saatleri tarafımdan verilecektir. Hepinize başarılı bir dönem dilerim.


END 320 Mühendislik Ekonomisi